نمایش 1–12 از 66 نتیجه

نمایش 9 24 36

عروسک باب اسفنجی ارتفاع 40

270,000 تومان

عروسک باب اسفنجی ارتفاع 50

380,000 تومان

عروسک باب اسفنجی ارتفاع 60 کد 30010686

490,000 تومان

عروسک ببر پو TIGGER POOH ارتفاع 30

156,000 تومان

عروسک ببر سرخ پوست زرد ارتفاع 23

136,000 تومان
افزودن به سبد خرید

عروسک پاتریک ستاره ای شلوار سبز ارتفاع 100 کد 30010692

616,000 تومان

عروسک پاتریک ستاره ای شلوار سبز ارتفاع 45 کد 30010695

160,000 تومان

عروسک پاتریک ستاره ای شلوار سبز ارتفاع 80 کد 30010693

390,000 تومان

عروسک پاتریک ستاره ای شلوار هفت رنگ ارتفاع 25

140,000 تومان

عروسک پاتریک ستاره ای شلوار هفت رنگ ارتفاع ۲۵ کد 30010691

140,000 تومان

عروسک پاتریک ستاره ای شلوار هفت رنگ ارتفاع 45 کد 30010690

240,000 تومان

عروسک پاتریک ستاره ای شلوار هفت رنگ ارتفاع 55

360,000 تومان

معمولاً با معروف شدن یک انیمیشن در بین مردم، عروسک‌ شخصیت‌ های آن رواج یافته، تولید و فروش بالایی پیدا می‌کند؛ بااین‌حال، پس از مدتی با از رواج افتادن آن انیمیشین، خرید آن عروسک نیز کاهش می‌یابد؛ اما برخی شخصیت‌های کارتونی هستند که همیشه پرطرفدارند و از فروش نمی‌افتند.
تا پایان این مقاله با ما همراه باشید تا بیشتر درباره‌ی انواع مختلف عروسک شخصیت و عروسک‌هایی که این روزها محبوب و متداول اند، توضیح دهیم.

عروسک شخصیت چیست؟

عروسک های شخصیت براساس شخصیت ‌های کارتونی ساخته می‌شود و ممکن است پارچه‌ای، بافتنی، عروسک پولیشی یا پلاستیکی همراه با لباس‌های پارچه‌ای باشد. عروسک‌ های شخصیت ‌های کارتونی تنوع زیادی دارند. که می‌توان آن‌ها را به دو دسته‌ کلی دخترانه و پسرانه تقسیم‌بندی کرد:

عروسک شخصیت کارتونی دخترانه

از میان عروسک‌‌های کارتونی پرطرفدار میان دخترها می‌توان به این موارد اشاره کرد:

پرنسس‌ های دیزنی

پرنسس‌های والت دیزنی از شخصیت‌های محبوبی هستند که عروسک‌های زیادی از روی آن‌ها ساخته می‌شود و در میان دختربچه‌ها، بسیار محبوب و پرطرفدار هستند. عروسک‌های آنا و السا از این موارد هستند. همچنین سیندرلا از عروسک‌هایی است که در طول سال‌های دراز همچنان محبوبیت خود را حفظ کرده و از رواج نیفتاده است.

عروسک هلو کیتی

این مورد یکی دیگر از عروسک‎‌‎‌های دخترانه است که در طول چند سال محبوبیت خود را حفظ کرده است.

باربی

باربی از دیگر عروسک‌های محبوب دخترانه است که با تنوع بسیار زیادی عرضه می‌شود و همواره پرفروش است.

عروسک شخصیت کارتونی پسرانه

از میان عروسک‌هایی که بیشتر مورد پسند پسرهاست، می‌توان به این موارد اشاره کرد:

عروسک شخصیت  بن تن

بن تن یک انیمیشن آمریکایی و درباره‌ پسربچه‌ای‌ 10 ساله است که به ‌وسیله شیء ساعت ‌مانندی به موجودی فضایی تبدیل می‌شود. این انیمیشن بسیار معروف و محبوب است و عروسک ‌هایی که از روی آن‌ ساخته شده، بسیار پرطرفدار هستند.

عروسک مارول

کتاب‌های کمیک مارول، مجموعه‌ای از کتاب‌های مصور آمریکایی هستند که براساس آن‌ها فیلم‌های ابر قهرمانی ساخته شده است. براساس شخصیت‌های این کتاب و فیلم‌هایش، عروسک شخصیت مارول ساخته شده است.
مطلب پیشنهادی: خرید اکشن فیگور پسرانه

عروسک ‌های دیزنی

غیر از پرنسس‌های دیزنی که بین دخترها بسیار محبوب هستند، شخصیت‌های کارتون داستان اسباب بازی، یعنی باز و وودی، از عروسک‌های پسرانه هستند. غیر از عروسک ‌هایی که به آن‌ها اشاره شد، گروهی از عروسک‌ ها هستند که نمی‌توان آنها را دخترانه یا پسرانه دانست. این موارد که بین اکثر‌ کودکان و گاهی بزرگسالان محبوب هستند، به شرح زیر اند:

عروسک شخصیت های باب اسفنجی

باب اسفنجی یک انیمیشن تلویزیونی پرطرفدار است که مدت‌هاست شخصیت‌های آن منبع الهام عروسک‌سازان بوده و همچنان طرفدارهای زیادی دارد. باب اسفنجی، به همراه پاتریک، اختاپوس، آقای خرچنگ از شخصیت‌های این کارتون هستند که از روی آن‌ها عروسک‌های زیادی ساخته می‌شود و همچنان محبوبیت خود را حفظ کرده است.

عروسک شخصیت های بی تی اس

کاراکترهای بی تی اس متعلق به گروه خوانندگان مشهور و جهانی کی-پاپ یا «BTS» است. در سال 2017 گروه BTS به جمع هواداران پیامرسان لاین پیوست. تیم طراحان، کاراکترهایی طراحی کرد که هریک از آن‌ها با یکی از اعضای گروه BTS متناسب است. این کاراکترها 8 مورد هستند: تاتا (بیگانه‌ای باسری به شکل قلب)، مانگ (یک پونی رقصنده)، چیمی (یک سگ بازیگوش با لباس زرد)، آرجی (نوعی شتر آمریکایی)، کویا (یک کوالای آبی خوابالو)، کوکی (یک خرگوش ورزشکار)، شوکی (یک کلوچه) و ون (یک ربات فضایی سفید و خاکستری). از روی این 8 کاراکتر، عروسک‌‌های بی‌ تی اس ساخته شدند‌ و هواداران خاص خود را دارند.

عروسک شخصیت بچه در مهمونی

عروسک بچه یکی از عروسک‌هایی است که اخیرا در ایران تولید شده و هواداران زیادی پیدا کرده است. این عروسک از روی شخصیت بچه در مجموعه عروسکی مهمونی گرفته شده است.

سخن آخر

در این نوشته عروسک شخصیت را از نظر نوع، جنس عروسک و میزان محبوبیت بیشتر شناختیم. اگر تمایل دارید که برای فرزندتان عروسک‌ های معروف کارتونی بخرید، توصیه می‌کنیم سری به سایت بازیکده بزنید.

بازی با عروسک چه فایده‌ای برای کودک دارد؟

بازی با این عروسک‌ها غیر از سرگرمی و جذابیت، باعث رشد و پرورش خلاقیت و قوه‌ی تخیل کودک می‌شود.

برای خرید عروسک شخصیت‌ های کارتونی به چه نکاتی لازم است توجه کنید؟

به‌کارگیری مواد اولیه باکیفیت؛ بعضی از کودکان به عروسک‌های پولشی حساسیت تنفسی دارند؛ بنابراین اگر کودک شما جزء این دسته است، عروسک پولیشی برای او نخرید، ثابت یا متحرک بودن بخش‌های مختلف بدن عروسک، اندازه‌ عروسک