نمایش دادن همه 6 نتیجه

نمایش 9 24 36

خرید ماشین کنترلی حرفه ای از فروشگاه آنلاین اسباب بازی بازیکده با قیمت مناسب و کیفیت بالا فراهم شده است. خرید مدل ماشین کنترلی دوربین دار و سرعتی نظرات کاربرانی که قبلا تجربه استفاده از این وسیله را داشتند به مشتریان و مراجعین بسیار کمک می کند. برای انتخاب هدیه  مناسب آفرودرها یکی از جذابترین و ماندگارترین کادو، خرید ماشین کنترلی آفرود است.

ماشین های کنترلی سوختی از سری جدید و مناسب مسابقه های ماشین کنترلی است. اسباب بازی فروشی معتبر و آنلاین ما قابلیت عرضه این محصولات را دارند. مراجعین و مشاورین می توانند پس از خرید ماشین کنترلی سوختی یا خرید ماشین کنترلی دریفت (مدل مشابه با سوختی) در کمترین زمان در محل مورد نظر تحویل بگیرید.

ماشین کنترلی

راهنمای جامع خرید ماشین کنترلی

پیش از خرید اسباب بازی خارجی ، لازم است بدانید که به یکسری موارد دقت کنید. قدرت ماشین برای شما مهم است یا سرعت آن. ماشین سوختی می‌خواهید یا ماشین الکتریکی. در این قسمت درباره‌ی مزایا و معایب خرید هریک از انواع ماشین های کنترلی به‌طور جداگانه متمرکز می‌شویم.

نکات خرید و قیمت ماشین کنترلی آفرود

ماشین های آفرود جزء پرطرفدارترین ماشین های کنترلی است. اگر به دنبال اسباب بازی هستید که آن را به طبیعت ببرید و در تپه‌ها، موانع و دیگر پستی و بلندی‌ها از آن استفاده کنید، خرید ماشین کنترلی آفرود برای شما مناسب است.

این نوع از ماشین‌های کنترلی، مدل شارژی هم دارند که نیاز به تعویض باتری ندارند. تنها لازم است این ماشین‌ها را پس از هربار استفاده شارژ کنید.

بنابراین با خرید این نوع از ماشین‌های کنترلی، نیاز به خرید باتری ندارید.

فواید و مزایای بازی با ماشین کنترلی

بازی با ماشین کنترلی یکی از بازی‌هایی است که برای کودکان و نوجوانان بسیار جذاب و هیجان‌انگیز است. این بازی‌ها، از ابتدای دهه ۱۹۷۰ میلادی و با توجه به پیشرفت‌های تکنولوژی، به شکل‌های مختلفی طراحی شده‌اند. این بازی‌ها شامل ماشین‌های کنترلی با برق و باطری، هلیکوپترها، درون‌ها و غیره هستند.

یکی از مزایای بازی با ماشین کنترلی، تقویت هوش فیزیکی کودکان و نوجوانان است. بازی با ماشین کنترلی، نیازمند مهارت در حرکت دست و انگشتان است. این بازی، به کودکان کمک می‌کند تا با یادگیری نحوه کنترل و جابجایی ماشین‌های کوچک، مهارت های فیزیکی و ریاضی خود را تقویت کنند. همچنین، بازی با ماشین کنترلی می‌تواند به کودکان کمک کند تا تفکر استراتژیک و انتخاب درست را یاد بگیرند.

در این بازی‌ها، کودکان به صورت طبیعی با قوانین فیزیکی آشنا می‌شوند. برای مثال، تجربه می‌کنند که در صورتی که سرعت ماشین زیاد باشد، می‌تواند کنترل آن دشوار باشد. این نوع از بازی‌ها باعث می‌شود که کودکان به تفکر و حرکت بیشتری نسبت به بازی‌هایی که فقط به نیروی ذهنی نیاز دارند، نیاز داشته باشند. بازی با ماشین کنترلی، همچنین می‌تواند به کودکان کمک کند تا مهارت‌های محاسباتی خود را تقویت کنند. این بازی‌ها معمولا شامل محاسبات ساده‌ای مثل اندازه‌گیری فاصله و زمان، هستند. بازی‌هایی که به این نوع از محاسبات نیاز دارند، به کودکان کمک می‌کنند تا با مفهوم‌های اساسی ریاضی آشنا شوند و در نهایت مهارت‌های محاسباتی و تخمین زدن را در خود تقویت کنند.

خرید ماشین کنترلی

انواع ماشین کنترلی

ماشین کنترلی انواع مختلفی دارد که در اینجا آنها را بررسی می‌کنیم:

ماشین کنترلی بنزینی

ماشین کنترلی بنزینی نوعی از ماشین کنترلی سوختی است که از حرفه‌ای‌ترین ماشین‌ های کنترلی هستند. این ماشین‌ها برای حرکت بنزین می‌سوزانند و نیاز به باتری ندارند؛ بنابراین می‌توان گفت تا حد زیادی شبیه ماشین‌ های واقعی هستند. ماشین های کنترلی بنزینی بدنه‌ای مقاوم دارد. سرعت و دقت آنها بالاست و به‌خوبی می‌توان آنها را کنترل کرد. اگر ماشینی می‌خواهید که سرعت، قدرت ثابت و بدون افت داشته باشد، ماشین سوختی انتخاب مناسبی برای شماست. با این حال لازم است بدانید که این ماشین‌ها نسبت به ماشین‌های الکتریکی گران‌تر و هزینه‌های نگهداری بیشتری دارند؛ علاوه بر آن آلودگی این ماشین‌ها نیز بیشتر است.

ماشین کنترلی سرعتی (باگی)

ماشین‌هایی هستند که برای سرعت تعریف و طراحی شده‌اند؛ به همین منظور ویژگی‌هایی به صورت زیر دارند:

  • بدنه‌ کشیده است.
  • شاسی خوابیده است.
  • لاستیک‌ها قطر کمی دارند.

اگر این ماشین‌ها الکتریکی باشند، KV بالاتری دارند. یعنی دور موتور برحسب ولت (KV) و درصورتی که سوختی باشد، از موتور نیترو با درصد بالاتری از نیترو استفاده می‌شود، تا ماشین دور موتور بیشتری داشته باشد. این موارد باعث می‌شود که حرکات دریفت، دور درجا و تیکاف ماشین بسیار ویژه و جذاب باشد. سرعت این ماشین ها معمولا بین 30 تا 40 کیلومتر بر ساعت است.

ماشین کنترلی آفرود

برای قدرت و حرکت روی زمین‌های ناهموار مثل، تپه، صخره و انواع مانع‌ها طراحی شده‌است. برخلاف ماشین سرعتی، در ماشین آفرود، قدرت موتور حرف اول را می‌زند. بنابراین این دست ماشین‌ها چنین ویژگی‌هایی دارند:

  • شاسی بلند است.
  • کمک فنر قوی دارد.
  • لاستیک‌ها قطر و گام بلند دارند.

اگر این ماشین‌ها از نوع الکتریکی باشند، موتوری خواهند داشت که دور موتور کمتر و توان یا وات مصرفی بالاتر داشته باشد.

اگر ماشین کنترلی شما سوختی باشد، از موتورهای بنزینی با توان بالا برای آن‌ها استفاده می‌شود تا قدرت آن‌ها بیشتر باشد و بتواند از روی مانع بپرد. ماشین های کنترلی آفرود انواع گوناگونی به شرح زیر دارد:

  • هوش مصنوعی
  • شارژی
  • یکبارمصرف

ماشین کنترلی الکتریکی

اگر قصد دارید، ماشینی بخرید که ارزان‌تر و هزینه‌های نگهداری آن کمتر باشد و ضمناً آلودگی و صدای گوش‌خراش نداشته باشد؛ ماشین کنترلی الکتریکی انتخاب مناسبی برای شما خواهد بود.

ماشین کنترلی مسابقه‌ای

ماشین های کنترلی مسابقه‌ای سرعت و کنترل‌پذیری منحصر به فردی دارد و به‌گونه‌ای طراحی شده است که شباهت زیادی به نمونه‌ی واقعی آن دارد. بنابراین برای شرکت در مسابقه به این نوع ماشین نیاز دارید.

ماشین کنترلی دوربین دار

اگر قصد ثبت تصاویر را دارید، ماشین دوربین‌دار چیزی است که به آن نیاز دارید. برای خرید چنین ماشینی باید قدرت موتور و کیفیت دوربین را مدنظر قرار دهید.

سن مناسب برای استفاده از ماشین کنترلی

ماشین کنترلی انواع مختلفی دارد که در این مقاله به آنها پرداخته‌ایم، همه ماشین کنترلی‌ها برای بازی و استفاده کودکان نیستند. ماشین کنترلی هایی وجود دارد که برای مسابقه هستند و سرعت بالایی دارند و اصلا کودکان قادر به کنترل آنها نیستند مثل ماشین کنترلی بنزینی که بیشتر بزرگسالان طرفدار آنها هستند. اما درباره ماشین کنترلی های اسباب بازی که مناسب کودکان و سنین کمتر هستند می‌توان گفت رده سنی بالا 8 سال می‌توانند از ماشین کنترلی استفاده کنند. البته ماشین کنترلی های ساده ای وجود دارند که کودکان زیر 8 سال نیز می‌توانند از آنها استفاده کنند و در مقابل ماشین کنترلی های پیشرفته‌تری وجود دارند که برای سنین بالاتر هستند.

قیمت ماشین کنترلی

مقایسه ماشین کنترلی بنزینی در برابر الکتریکی

هر کدام از این دو نوع ماشین کنترلی دارای ویژگی‌های خاص خود هستند که در انتخاب آن‌ها باید به آن‌ها توجه کرد. در ماشین کنترلی بنزینی، معمولا از موتورهای سوختی برای حرکت استفاده می‌شود. این نوع ماشین کنترلی با استفاده از بنزین به دلیل داشتن موتور بزرگ و پرقدرت، سرعت بالا و قدرت بیشتری در مقایسه با ماشین کنترلی الکتریکی دارد. همچنین، ماشین کنترلی بنزینی قابلیت طی مسافت بیشتری را دارد و استفاده از آن در فضای باز و بزرگ‌تر راحت‌تر است.

به علاوه، ماشین کنترلی بنزینی به دلیل داشتن موتور سوختی، برای افرادی که به دنبال تجربه هیجانی هستند، گزینه مناسبی است. در این نوع ماشین کنترلی، صدای بلند موتور و سرعت بالا، تجربه هیجانی بهتری را ایجاد می‌کند. با این حال، ماشین کنترلی الکتریکی نیز دارای مزایای خود است. این نوع ماشین کنترلی از باتری برای حرکت استفاده می‌کند که باعث می‌شود صدای کمتری نسبت به ماشین کنترلی بنزینی داشته باشد. همچنین، با داشتن سیستم حرکت الکتریکی، به دلیل داشتن وزن کمتر و استفاده بهینه از انرژی، در مصرف سوخت صرفه‌جویی می‌کند. علاوه بر این، ماشین کنترلی الکتریکی به دلیل عدم داشتن موتور سوختی، محیط زیست را کمتر آلوده می‌کند و برای افرادی که به دنبال انتخابی دوستدار محیط زیست هستند، گزینه مناسب‌تری است.

جمع بندی

در این نوشته از بازیکده تلاش کردیم ابتدا دو نوع اصلی از ماشین های کنترلی را معرفی کنیم. سپس نکات مهم در خرید ماشین کنترلی را به صورت جزئی مورد بررسی قرار دادیم. اگر قصد خرید ماشین کنترلی را دارید، بهتر است به موارد گفته شده توجه کنید.

سؤالات متداول ماشین کنترلی

هنگام خرید ماشین‌های کنترلی چه فاکتورهایی را مورد نظر قرار دهیم؟

سطح موردنظر و تأمین انرژی ماشین دو عاملی هستند که در وهله‌ی اول لازم است به آن توجه کنید.

ماشین کنترلی الکتریکی بهتر است یا ماشین کنترلی سوختی؟

ماشین کنترلی الکتریکی ارزان‌تر است، قطعات آن به‌آسانی قابل تهیه هستند و آلودگی‌های ماشین کنترلی سوختی را ندارد. ضمناً ماشین‌های الکتریکی قدرت و سرعت بالایی دارند و نباید بابت این موضوع نگران باشید.