روانشناسی

مراحل آموزش ساخت اکشن فیگور

ساخت اکشن فیگور

ساخت اکشن فیگور در چند مرحله انجام می شود. امروزه با توجه به اینکه کیفیت و ظرافت در طراحی اکشن فیگورها افزایش یافته، یکی از سرگرمی های کودکان و بزرگسالان خرید و جمع آوری انواع اکشن فیگور است. به دلیل علاقه زیاد طرفداران فیگور، سعی کردیم مراحل ساخت اکشن فیگور را با توضیحات کافی ارائه دهیم.

تاریخچه اکشن فیگور چیست؟

اکشن فیگور به مجموعه عروسک یا آدم هایی گفته می شود که از کاراکترهای بازی، ویدیوهای بازی، فیلم و برنامه های تلویزیونی مشهور و کمیک و انیمه ها گرفته شده است. به طور کلی جنس اکشن فیگورها فلز و پلاستیک است. اولین اکشن فیگور در سال 1964 توسط گلدنن تویز یکی از شرکت های طراحی و تولید اسباب بازی ساخته شد.

ساخت فیگور کی جو یکی از سربازان برنامه تلویزیونی خنجر در ابعاد 3.75 اینچی اولین اکشن فیگور در تاریخ شد. با استقبال و فروش زیاد اولین تجربه ساخت اکشن فیگور در جهان، بسیاری از کمپانی ها در رقابت برای طراحی و تولید اکشن فیگورها اقدام کردند. با گذشت 16 سال در 1980 بازار طراحی و تولید انواع اکشن فیگورها به اوج خود رسید. این دوره شکوفایی در ساخت اکشن فیگور بود. امروزه برای ساخت اکشن فیگور حتی توسط کمپانی های بزرگ باید از سازنده فیلم یا صاحب شخصیت مجوز و امتیاز ساخت دریافت کنند.

سفارش ساخت اکشن فیگور

مراحل ساخت اکشن فیگور

ساخت اکشن فیگورها یک فرآیند پیچیده است که چندین مرحله دارد. به اختصار هر کدام از مراحل را توضیح می دهیم و شما می توانید از طریق فیلم آموزشی بالا به صورت واضح از طراحی تا تولید توسط بهترین برند اکشن فیگورها آشنا شوید.

  • طراح: با طراحی شخصیت اکشن فیگور می توانید به صورت دستی یا با استفاده از نرم افزار کامپیوتری، طرح اولیه را بکشید تا بتوانید با یک نقشه درست و بدون عیب پیش بروید.
  • ساخت قالب: برای اینکه اولین مرحله را به ثمر برسانید به یک قالب بی نقص نیاز دارید. قالب ها را با استفاده از مواد مانند ماسه یا چوب می سازند. با توجه به ابعاد مورد نظر قالب خود را بسازید.
  • تزئین: به جذاب ترین مرحله از ساخت اکشن فیگور رسیدیم. در این بخش با استفاده از رنگ ها و جزئیات دیگر می توانیم اکشن فیگورها را تزئین کنیم. نصب مو، وسایل هر کدام از شخصیت ها با جزئیات، رنگ آمیزی از جمله کارهایی است که در این مرحله باید انجام شود.
  • اسکلت: وقت آن رسیده تا اسکلت اکشن فیگورها را بسازید. با توجه به سلیقه و نوع فیگور از قطعات پلاستیک و فلز تهیه می شود.
  • نصب: اجزائی که ساختید را بهم متصل کنید. اسکلت در قالب قرار گرفته و لوازم جانبی و تجهیزات را به شخصیت نصب کنید.
  • بسته بندی: شما می خواهید از چه طرحی برای بسته بندی استفاده کنید؟ رنگ بندی برند مورد نظر خود را انتخاب کردید؟ با توجه به این معیارها پس از ساخت فیگور آن را بسته بندی کنید.

How to make an action figure

ساخت انواع اکشن فیگور

برای ساخت فیگور باید نسبت به انواع آن اشراف داشته باشید. با درنظر گرفتن علاقه خود برای طراحی و ساخت اکشن فیگورها اقدام کنید. برای اینکه در تصمیم گیری و انتخاب فیگور مورد نظر خود تردید نداشته باشید، انواع شخصیت هایی که از این طریق فیگور طراحی می شود را نام بردیم و به اختصار شرح دادیم.

  • اکشن فیگور سینمایی: طراحی و ساخت اکشن فیگور سینمایی از شخصیت های فیلم گرفته می شود. فیلم های سینمایی مشهور، برنامه های تلویزیونی پر بیننده در این دسته قرار می گیرند.
  • اکشن فیگورهای کمیک: داستان های تصویری از جمله فیگورهایی است که کودکان از طرفداران آن هستند. در فروشگاه های معتبر اسباب بازی بازیکده می توانید تمام اکشن فیگورهای کمیک را پیدا کنید.
  • اکشن فیگورهای ورزشی: اگر از طرفداران ورز هستید، ساخت اکشن فیگور ورزشی برای شما قطعا جالب خواهد بود. در صورتی که مراحل ساخت را به درستی انجام بدهید، قطعا نتیجه حاصل بسیار لذت بخش خواهد بود.

جمع بندی

ساخت اکشن فیگور به یک سرگرمی برای علاقه مند به مجسمه سازی تبدیل شده است. برای انتخاب و خرید اکشن فیگور مورد علاقه خود می توانید به لیست قیمت در فروشگاه بازیکده مراجعه کنید. برای کسب اطلاعات بیشتر با کارشناسان فروش ما در تماس باشید.

سوالات متداول ساخت اکشن فیگور

چه موادی برای ساخت اکشن فیگور استفاده می‌شود؟

موادی که برای ساخت اکشن فیگور می‌توان استفاده کرد عبارتند از: پلاستیک، رزین، فلز، پوست مصنوعی، نئوپرن، الیاف گیاهی و حیوانی، و غیره.

چه ابزارهایی برای ساخت اکشن فیگور مورد نیاز است؟

ابزارهای مورد نیاز برای ساخت اکشن فیگور شامل: قالب‌سازی، برش، تراش، چسباندن، رنگ‌آمیزی، نوارهای پوششی و البته دستگاه‌های الکترونیکی برای اضافه کردن صدا و نور می‌باشد.

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *