آموزش

ساخت کاردستی با لگو

ساخت کاردستی با لگو

آیا به دنبال فعالیت های سرگرم کننده و سرگرم کننده در خانه برای فرزندان خود هستید؟ ساخت کاردستی با لگو می‌تواند یک فعالیت سرگرم کننده عالی برای بچه‌ها باشد. اسباب بازی لگو از جمله بازی‌های با طرحی ساده است که می‌توان با آن‌ها چیزهای زیبا و پیچیده خلق کرد. امروزه لگوها دارای تنوع بسیار زیادی هستند. اصولا لگوها نمی‌توانند برای بچه‌ها خسته کننده و تکراری شوند زیرا هر بار می‌توان دست به ساخت کاردستی با لگو جدید زد.

آجرهای لگو، جزو چیزهای مورد علاقه ما برای بازی هستند. کودکان عاشق ساخت کاردستی با لگو و خلق کردن چیزهای جدید هستند. در این مطلب از بازیکده چند ایده برای ساخت کاردستی با لگو را مطرح می‌کنیم تا بتوانید در کنار فرزندان خود لحظات شاد و سرگرم کننده‌ای را تجربه کنید.

چند ایده برای ساخت کاردستی با لگو

ساخت حیوانات مختلف

شما می‌توانید عکس و تصاویر حیوانات مختلف را برای فرزندان خود ساده سازی کنید و از آن‌ها بخواهید با لگو هایی که در اختیار دارند، آن حیوان را بسازند. با ساختن چند درخت و حیوانات مختلف می‌توانید برای چند ساعت یک بازی هیجان انگیز در جنگل را تجربه کنید.

ساخت ماشین بادکنکی

یکی دیگر از ایده‌های ساخت کاردستی با لگو، ساخت انواع ماشین است. کودکان می‌توانند ماشین های زیبایی با لگو بسازند اما ماشین بادکنکی شاید تجربه جدیدی برای آن‌ها باشد. ساهت این ماشین با لگو کار سختی نیست؛ کافیست یک سطح صاف لگویی پیدا کنید و چهار چرخ در چهار گوشه آن وصل کنید. سپس در انتهای ماشین قسمتی قرار دهید که بتوانید یک بادکنک را به آن وصل کنید. با خالی شدن باد بادکنک ماشین لگویی شما به حرکت در‌می‌آید.

ساخت  قلک لگویی

آموزش ساخت کاردستی با لگو

یکی از ایده‌های ساخت کاردستی با لگو، ساخت قلک است که حتی فرزند شما می‌تواند واقعا به عنوان قلک از آن استفاده کند. خلاقیت با لگو کار سختی نیست تنها کافیست قوه تخیل خود را به کار بیاندازید.

برای ساخت قلک ابتدا باید یک سطح و چهار دیوار برای قلک ایجاد کنید و سپس سقفی را برای آن در نظر بگیرید. روی سقف قلک یک شیار یا محلی که بتوان از آن سکه یا اسکناس داخل کرد در نظر بگیرید. کودک شما می‌تواند پس انداز کردن را با قلکی که خودش ساخته است بیاموزد.

ساخت کاردستی با لگو، جامدادی

شما می‌توانید برای ساخت این جامدادی با لگو، یک طرح از جامدادی که بر روی آن قسمت های قرار گرفتن مداد و خودکارها، قیچی و پاک‌کن مشخص شده است بکشید و به او یاد بدهید که چگونه با استفاده از لگو آن را بسازد. استفاده از جامدادی که کودک شما خودش آن را ساخته است و بر روی میز گذاشته است لذت دیگری دارد.

ساخت تیر و کمان با لگو

ساختن تیر و کمان با لگو یکی از راحت ترین وسایلی است که می توانید با استفاده از لگو آن را بسازید. شما می‌توانید از قطعاتی که طول بیشتری دارند برای ساخت کمان استفاده کنید و سپس یک قطعه کش را به دو طرف این لگو وصل کنید.

برای درست کردن تیر نیز می‌توانید از قطعات لگویی استفاده کنید که عرض کمی دارند و اندکی بلندتر هستند. قطعاً تیر این کمان خیلی قوی نیست ولی برای نابود کردن یک آدمک لگویی کفایت می‌کند.

ساخت بالابر

برای ساخت این کاردستی با لگو باید ابتدا یک سطح صاف و بزرگ را بسازید و در وسط آن یک ستون بگذارید. ستون و سطحی که می‌سازید باید با یکدیگر تناسب داشته باشند. حالا با چند قطعه لگو جعبه‌ای درست کنید که بتوانید وسایلی را درون آن بگذارید. در بالای ستون یک قرقره تعبیه کنید و از تکه‌ای نخ برای جا به جا کردن جعبه لگویی استفاده کنید؛ بالابر لگویی شما آماده است.

ساخت جاسوئیچی و جاکلیدی

شما می‌توانید با استفاده از لگوهای رنگارنگ اقدام به ساخت جاسوئیچی کنید. با این کار می‌توانید به راحتی کلیدهای خود را تشخیص دهید. همچنین با جدا کردن قطعات لگو از یکدیگر می‌توانید سوئیچ‌های خود را از یکدیگر جدا کنید.

خلاقیت با لگو

ساخت تزیینات تولد با لگو

شما می‌توانید برای جشن تولد فرزند خود تم لگو را انتخاب کنید. همچنین می‌توانید برای تزئینات اتاق خواب کودک خود از لگو استفاده کنید. برای چسباندن لگوها به طناب، به لبه بالایی لگوها چسب بزنید و آن را به طناب وصل کنید. 

ساخت قاب عکس به صورت پازل

ایده قاب عکس ساخت کاردستی با لگو یک ایده ساده و جذاب است. شما می‌توانید با استفاده از کاتر، چسب و لگو، این ایده زیبا را اجرا کنید. برای این کار قطعه‌های لگو قدیمی را بردارید و با آن اشکال مورد علاقه خود را بسازید. حالا یک عکس انتخاب کنید و آن را روی یک کاغذ تمام چسب دار پرینت بگیرید.

سپس با استفاده از  یک کاتر دور تا دور عکس را مانند شکل لگویی که ساخته‌اید ببرید و آن را روی لگو بچسبانید. خطوط بین لگوها را نیز با استفاده از کاتر برش بدهید. این قاب عکس پازل مانند می‌تواند یک هدیه زیبا نیز باشد.

جمع بندی

ذهن کودکان گنجینه‌ای از ایده‌هاستکه با کمک و همراهی شما می‌تواند شکوفا شود. با استفاده از لگوها و وسایلی که در خانه در اختیار دارید، به فرزند خود در ساخت کاردستی با لگو کمک کنید تا بتوانند تمام ایده‌های خود را عملی کنند. از ساخته‌های فرزند خود استقبال کنید و از آن‌ها استفاده کنید تا تشویق به ادامه این کار شوند.

لوازم ساخت کاردستی با لگو را از کجا تهیه کنیم؟

شما می تونید از فروشگاه اسباب بازی بازیکده انواع لگو را تهیه کنید و با لوازمی که در خانه دارید اقدام به ساخت کاردستی نمایید.

ساخت کاردستی با لگو مناسب چه رده سنی می باشد؟

ساخت کاردستی را می توان به کودکان بالای 4 سال آموزش داد و آن‌ها را درگیر ساخت کاردستی با لگو کرد.

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *