آموزش

شستن عروسک باربی ؛ چند ترفند ساده

شستن عروسک باربی

آیا چند عروسک باربی قدیمی را در یک فروشگاه پیدا کرده‌اید یا عروسک‌های دوران کودکی خود را در انباری خانه کشف کرده‌اید؟ یا شاید نیاز به شستن عروسک باربی فرزند خود را دارید. اگر پاسخ به این سوالات مثبت است با ما در بازیکده همراه باشید تا با نحوه ترمیم و شستن عروسک باربی آشنا شوید.

لوازم مورد نیاز برای شستن عروسک باربی

  • کاسه و آب ولرم (یا از سینک خود استفاده کنید)
  • صابون ملایم
  • شوینده پارچه ملایم برای لباس
  • حوله نرم و تمیز
  • پارچه های نخی تمیز و نرم
  • گوش پاک کن و خلال دندان برای ورود به شکاف باربی
  • مالیدن الکل
  • شامپو و نرم کننده
  • شانه‌های دندانه‌دار کوچک به اندازه عروسک
  • قلم مو کوچک برای لمس کردن اجزای صورت

شستن لباس عروسک باربی

قبل از شروع به شستن عروسک باربی، دست های خود را کاملا بشویید تا از شر باقی مانده روغن خلاص شوید. همه ما روغن های طبیعی در پوست خود داریم و این روغن ها می توانند به الیاف قدیمی آسیب برسانند پس، دست های خود را با دقت بشویید و آن را خشک کنید.

خیلی با احتیاط لباس‌هایش را درآورید و آن را با غوطه ور کردن او در یک کاسه آب تمیز و ولرم کاملاً بشویید. لباس ها را زیر آب روان نگه ندارید. آنها را روی یک حوله نرم و تمیز قرار دهید و آنها را به آرامی بکشید تا آب اضافی آنها گرفته شود سپس اجازه دهید در هوای صاف خشک شود.

اگر لباس های باربی وضعیت نامناسبی دارند، به هیچ وجه اقدام به شستن عروسک باربی نکنید. آنها را در دستمال بدون اسید بپیچید و در جعبه مقوایی دور از منبع حرارت نگهداری کنید. اگر تصمیم گرفتید او را بفروشید، لباس اصلی را با او خواهید داشت. در این بین، باربی به یک کمد لباس جدید نیاز دارد.

مطلب پیشنهادی: شستن عروسک پولیشی

شستن لباس عروسک باربی

شستن عروسک باربی

تمیز کردن و شستن عروسک باربی

وقت آن است که باربی را تمیز کنید. دوباره با استفاده از آب صابون ملایم، یک پارچه نخی بردارید، گوشه اش را در آب فرو کنید و به آرامی باربی را پاک کنید تا از شر اولین لایه کثیفی خلاص شوید. برای شستن عروسک باربی آن را در آب غوطه ور نکنید، زیرا با این کار آب به درون آن می‌رود و داخل بدنش کپک می زند.

باربی را با احتیاط به وسیله یک پارچه نرم خشک کنید. این ممکن است تمام چیزی باشد که آن نیاز دارد، اما اگر هنوز تمیز نشده است، وقت آن است که با چیزهای سخت‌تر وارد شوید.

برای از بین بردن بقیه کثیفی ها از کمی الکل استفاده کنید. از گوش پاک کن و خلال دندان برای نقاطی که به سختی قابل دسترسی هستند مانند مفاصل اندام استفاده کنید. مراقب صورت او باشید – مالیدن الکل ممکن است برخی از آرایش و/یا ویژگی های صورت او را از بین ببرد.

مطلب پیشنهادی: تعمیر عروسک پولیشی

شستن موهای عروسک باربی

موهای یک عروسک ممکن است با گذشت زمان کثیف شود و گاهی نیاز به شستن داشته باشد. اگر می خواهید موهای عروسک خود را بشویید، مطمئن شوید که محصولات مناسب را انتخاب کرده اید. سپس موهای عروسک را به آرامی شستشو دهید و کاملا آبکشی کنید. هنگام کار با عروسک های مکانیکی یا عروسک های گران قیمت، اقدامات احتیاطی بیشتری را لازم است که رعایت کنید.

گام اول: تمام لباس های عروسک را بردارید

قبل از شروع شستن موهای عروسک باربی، مطمئن شوید که تمام لباس های عروسک را درآورده اید. زیرا ممکن است به طور تصادفی به لباس های عروسک در طول فرایند شست و شو آسیب وارد شود. همچنین باید هر گونه گیره مو یا لوازم جانبی موی عروسک را بردارید. سپس موهای عروسک را شانه کنید تا گره های مو را باز کنید.

گام دوم: انتخاب شامپو برای شستن عروسک باربی

هنگامی که عروسک را آماده کردید، محصول مناسب برای استفاده در موهای آن را پیدا کنید. نوع محصولی که استفاده می کنید به نوع عروسک بستگی دارد.

برای شستن عروسک باربی، از نرم کننده ملایم و صابون ملایم استفاده کنید. برای شامپو بهتر است از شامپو بچه استفاده کنید. اگر عروسکی با موهای مشابه عروسک باربی دارید، در آن شرایط نیز از این محصولات استفاده کنید.

اگر عروسک شما بزرگتر است و موهایش آسیب دیده است، از نرم کننده ملایم پارچه استفاده کنید. این به تمیز کردن موهای عروسک باربی شما کمک می کند و همچنین می تواند به برگرداندن درخشش و نرمی آن‌ها کمک کند. همچنین می تواند بوهایی را که در طول زمان در موهای عروسک ایجاد شده است از بین ببرد.

به طور کلی، استفاده از محصولات ملایم بهترین کار است. موهای عروسک بسیار ظریف تر از موهای انسان است، بنابراین یک شامپو یا نرم کننده ملایم تر ایده آل است.

شستن موهای عروسک باربی

شستن عروسک باربی

گام سوم: آب را آماده کنید

هنگامی که محصول خود را انتخاب کردید، آب را آماده کنید. اکثر مردم آب سرد یا ولرم را توصیه می کنند. آب داغ می تواند به موهای عروسک آسیب برساند. مقدار کمی از محصولی را که استفاده می کنید هم بزنید و آن را با آب مخلوط کنید.

گام چهارم: موهای عروسک را بشویید

سر عروسک خود را در آب فرو کنید. شامپو را به آرامی روی موهای عروسک بریزید تا کف کند. در حین حرکت، سعی کنید گره ها یا گره هایی را که در مسیر مشاهده می کنید، برطرف کنید. اگر موهای عروسک شما خیلی کثیف است، اجازه دهید عروسک به مدت 10 دقیقه در آب بماند.

اگر از نرم کننده پارچه برای ترمیم موهای قدیمی عروسک استفاده می کنید، روند کمی متفاوت است. برای پوشاندن موهای عروسک باید یک کاسه یا لگن کوچک را با نرم کننده پر کنید. موهای عروسک را در کاسه قرار دهید و روی موها را بپوشانید تا آغشته به نرم کننده شود. سپس اجازه دهید عروسک به مدت 20 دقیقه بماند.

گام پنجم: موها را کاملا آبکشی کنید

پس از خیس کردن و کف کردن موهای عروسک باربی، آن را کاملا آبکشی کنید. یک بار دیگر از آب ولرم یا سرد استفاده کنید. مطمئن شوید که تمام شامپو را آبکشی کرده‌اید. خشک شدن شامپو یا نرم کننده روی مو می تواند باعث آسیب شود.

اگر از محصولی مانند نرم کننده استفاده کرده اید، ممکن است شستن آن کمی بیشتر طول بکشد. از یک حوله تمیز و خشک استفاده کنید؛ اگر موهای عروسک با نوازش حوله کاملاً خشک نشد، ممکن است مجبور شوید عروسک را کنار بگذارید و بگذارید در هوای آزاد خشک شود.

گام ششم: موها را برس بزنید

پس از خشک کردن اولیه، موهای عروسک را برس بکشید. اگر عروسک شما موهای پرپشت زیادی دارد، بهتر است سعی کنید موها را در حالی که هنوز خیس هستند، برس بزنید. اگر موها خشک نشده باشند، گره ها راحت تر از بین می روند.

جمع بندی

شستن عروسک باربی و تمیز کردن آن به صبر و حوصله احتیاج دارد اما نتیجه کار قطعا لبخند رضایت را بر لبان شما خواهد آورد. در این مقاله مراحل شستن عروسک باربی را با شما در میان گذاشتیم و نحوه شستن مو و لباس عروسک باربی را نیز بررسی کردیم.

سوالات متداول

چگونه می توان جوهر را از روی بدن عروسک باربی پاک کرد؟

بیشتر لک های جوهر روی بدن عروسک باربی با کمی الکل پاک می‌شود.

آیا می توان لباس های عروسک را در ماشین لباسشویی شست؟

عروسک ها ظریف هستند و نیاز به مراقبت ویژه دارند، بنابراین شستن آنها در ماشین لباسشویی توصیه نمی شود. برای تمیز کردن عروسک خود باید از چرخه شستشوی ملایم دست استفاده کنید.

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *